szkolenia dla pracowników PIORIN w Toruniu w dniu 29.12.2016 roku

W ramach zadania - przeprowadzenie oceny możliwości stosowania polityki zerowej tolerancji GMO (próg zero) dla materiału siewnego w odniesieniu do aktualnie wykorzystywanych metod analitycznych przygotowano dane dotyczące różnych aspektów pojawiania się GMO w materiałach siewnych oraz ich oznaczania. Wyniki analizy danych i koncepcję realizacji kontroli materiału siewnego przedstawiono w trakcie przeprowadzonego szkolenia dla pracowników PIORIN w Toruniu w dniu 29.12. 1016 roku. Przedstawiono prezentację pt: Przeprowadzenie oceny możliwości stosowania polityki zerowej tolerancji GMO (próg zero) dla materiału siewnego w odniesieniu do aktualnie wykorzystywanych metod analitycznych, oraz Wykrywanie, identyfikacja i ilościowe oznaczanie GMO w materiale siewnym - wyzwania analityczne i interpretacja wyników.

pliki do pobrania

• Sowa S., Zimny J. "Przeprowadzenie oceny możliwości stosowania polityki zerowej tolerancji GMO (próg zero) dla materiału siewnego w odniesieniu do aktualnie wykorzystywanych metod analitycznych.

• Sowa S., Żurawska-Zajfert M. "Wykrywanie, identyfikacja i ilościowe oznaczenia GMO w materiale siewnym - wyzwania analityczne i interpretacja wyników.