Close

Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych – IHAR-PIB „Dzień Ziemniaka” w Końskowoli.

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli przy współudziale Polskiej Federacji Ziemniaka zaprosił IHAR-PIB Radzików 13 września 2020 roku na Dzień Ziemniaka, który odbył się na polu doświadczalnym w Pożogu II.

Tematem przewodnim były „ Innowacyjne technologie uprawy ziemniaka oraz możliwości wykorzystania skrobi w przemyśle”. Patronat medialny zapewniła TVP3 Lublin.

Zorganizowano również: pokazy kolekcji odmian ziemniaków, wykłady ekspertów, mechaniczny pokaz zbioru ziemniaków, porady, pokazy kulinarne. Goście Dnia Ziemniaka obejrzeli także pokaz wykorzystania dronu w rolnictwie i przyjrzeli się pracy pługa dłutowego.

Celem naszego udziału w targach była promocja  odmian ziemniaka dostarczonych z Bonina oraz dawne odmiany ziemniaka, między innymi, „pierwiosnek” i „świteź” promowane w ramach zadania 1.6 Programu Wieloletniego.

Stoisko odwiedziło wielu rolników oraz producentów żywności. Udostępniano materiały promocyjne w postaci broszur, folderów z informacjami o uprawach oraz bulwy dawnych jak i nowych odmian ziemniaka.

Skip to content