Lubelski Festiwal Nauki – 15-20 września 2019r.

Lubelski Festiwal Nauki, odbywający się w dniach 15-20 września 2019, stał się okazją do zapoznania młodzieży szkolnej z pracami prowadzonymi w ramach utrzymywania kolekcji chmielu i tytoniu. Wówczas to Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach odwiedziło wielu uczniów i nauczycieli puławskich szkół. Uczestniczyli oni m. in. w projekcie zatytułowanym: „Roślina oczami biotechnologa”, w którym naukowcy omawiali metody badawcze stosowane w hodowli chmielu i tytoniu oraz prezentowali dzikie gatunki tytoniu i odmiany chmielu jako źródło zmienności genetycznej. Ponadto goście poznali metody hodowli w warunkach in vitro wspomagające regenerację obiektów kolekcyjnych oraz techniki służące prowadzeniu charakterystyki molekularnej roślin. Wykłady połączone z częścią warsztatową cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.