„Jesień jest piękna” w Ogrodzie Botanicznym KCRZG w Bydgoszczy

W dniu 5 października 2017 r. Ogród Botaniczny KCRZG w Bydgoszczy odwiedziła klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 32 z Bydgoszczy im. Floriana Kaji wraz z wychowawczynią Panią Darią Pilich. W trakcie 2-godzinnych zajęć pt. „Jesień jest piękna” dr inż. Jan Schmidt wprowadził grupę 20 dzieci w świat roślin. Na przykładzie kolekcji* roślin tropikalnych przedstawił gatunki o jadalnych owocach. Narodowa Kolekcja Traw zachwyciła bogactwem kształtów i kolorów. Ciekawostki o zgromadzonych sukulentach opowiedział wieloletni prezes Klubu Miłośników Kaktusów w Bydgoszczy Pan Jerzy Balicki. Zajęcia urozmaiciła prezentacja filmów o tematyce przyrodniczej. Na pamiątkę wizyty w ogrodzie dzieci otrzymały szyszki i różnobarwne liście, owoce derenia jadalnego oraz kwiatostany traw z rodzaju miskant. Dzieci zapowiedziały chęć ponownych wycieczek, by móc zobaczyć ogród o innych porach roku.

Do celów dydaktycznych przekazano szkole nasiona 7 gatunków roślin:

1. Mięta okrągłolistna Mentha rotundifolia
  2. Rącznik pospolity Ricinus communis
  3. Rajgras wyniosły Arrhenatherum elatius ‘WIWENA’
  4. Lebiodka pospolita Origanum vulgare
  5. Nagietek lekarski Calendula officinalis
  6. Len zwyczajny Linum usitatissimum ‘IZOLDA’
  7. Przegorzan kulisty Echinops sphaerocephalus

*kolekcje roślinne utrzymywane są środków MRiRW w ramach PW zad. 1.2 oraz MNiSW - dotacja SPUB