logo ihar

Aktualności

 • Konferencja Naukowa „Charakterystyka Zasobów Genowych dla Hodowli Roślin”, 18-21 września 2018r.

  W dniach 18-21 września 2018r. w Karpaczu odbyła się Konferencja Naukowa „Charakterystyka Zasobów Genowych dla Hodowli Roślin” pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zorganizowana przez Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów...

  czytaj więcej
 • Ekspedycje terenowe 30.09-6.10.2018 r.

  W dniach 30.09.2018 – 6.10.2018 odbyły się dwie połączone ekspedycje obejmujące województwa: podkarpackie oraz lubelskie wzdłuż granicy z Ukrainą.

  czytaj więcej
 • Ekspedycje terenowe Ogrodu Botanicznego KCRZG w Bydgoszczy

  W ramach realizacji PW zad. 1.2 Ogród Botaniczny KCRZG w Bydgoszczy zorganizował dwie ekspedycje terenowe:

  czytaj więcej
 • Charakterystyka zasobów genowych dla hodowli roślin - relacja IUNG

  Na odbywającej się w dniach 18-21 września 2018 roku w Karpaczu  Konferencji Naukowej „Charakterystyka zasobów genowych dla hodowli roślin" przedstawiono m. in.

  czytaj więcej
 • IV Konferencja „Dni Trawnika i Ekologii Terenów Zieleni” w Swarożynie

  Dnia 27.09.2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie(województwo pomorskie) po raz czwarty odbyła się konferencja  „Dni Trawnika i Ekologii Terenów Zieleni”.

  czytaj więcej
 • KOLEKCJA POLOWA ZIEMNIAKA TETRAPLOIDALNEGO

  Każdego roku w IHAR-PIB Oddział w Boninie wysadzana jest kolekcja polowa ziemniaka tetraploidalnego. Celem prowadzenia tej kolekcji jest zabezpieczenie przed utratą poprzez utrzymanie w stanie żywym w warunkach ex situ odmian ziemniaka, charakterystyka i ocena oraz udostępnianie nowej puli genetycznej ziemniaka tetraploidalnego dla obecnego i przyszłego wykorzystania w hodowli nowych odmian, pracach badawczych i działalności szkoleniowej na rzecz wyżywienia i rolnictwa, zwiększenie różnorodności genetycznej na obszarach wiejskich oraz podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat roślinnych zasobów genowych.

  czytaj więcej
 • Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, XXVII Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie 2018

  Między 1 a 2 września 2018r Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy organizowały Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie i  XXVII Krajową Wystawę Rolniczą w Częstochowie.

  czytaj więcej
 • 48 Międzynarodowa Konferencja Biometryczna

  W dniach 9-13 wrzesień 2018 w Szamotułach koło Poznania odbyła się,

  czytaj więcej
 • Ekologiczne Dożynki Pełne Zdrowia”

  W dniach 25-26 sierpnia w gospodarstwie ekologicznym Pana Tadeusza Rolnika, w Niebieszczanach k. Sanoka, odbyły się pierwsze „Ekologiczne Dożynki Pełne Zdrowia”.

  czytaj więcej
 • Planowane ekspedycje terenowe

  Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane oraz osoby z regionu posiadające informacje na temat materiałów dawnych odmian roślin użytkowych.

  czytaj więcej